601 362 854

Vám přináší firma REXWOOD s.r.o.

PALIVOVÉ DŘEVO - TVRDÉ 33 CM - SUCHÉ


  • Typ: Palivové dřevo
  • Balení: Sypané
  • Vlhkost: Suché (do 23%)
  • Délka: 33 cm
  • Dostupnost: skladem 15 ks

Cena za PRMS včetně DPH 1 550 Kč bez DPH 1 348 Kč

garance 100% spokojenosti

Popis produktu

Výběr tvrdého palivového dřeva - buk, dub, habr, jasan - suché

Délka polen: 33 cm 
Složení: buk, dub, habr, jasan (směs nemusí obsahovat všechny druhy dřevin; v různých poměrech)
Vlhkost dřeva: do 23%
 (suché dřevo již dále nevyschne - neztratí na objemu ani na váze)
Uvedená cena za 1 PRMS - prostorový metr sypaný označuje prostor 1x1x1 m zcela vyplněný vysypanými poleny


;

Buk lesní (Fagus sylvatica)

Buk lesní je dánský národní strom. V evropských lesích je zastoupen opravdu hojně, patří k nejčastěji vysazovaným listnatým stromům, u nás je dokonce původní dřevinou společně s jedlí. Jedná se tedy o nejběžnější tvrdé dřevo s výbornou výhřevností. Patří k nejtěžším dřevinám. Rychle vysychá, má zeleno-šedou i ocelově šedomodrou tenkou hladkou kůru. Dřevo je světle hnědé, bělavé až narůžovělé barvy. Štípané bukové dřevo je potřeba chránit před deštěm, jinak dřevo degraduje a ztrácí hmotnost vlivem hnilobných procesů. Jako u každého jiného dřeva se maximální výhřevnosti dosáhne při co největším vysušení.

Výhřevnost: 

Čerstvé - 788 kWh/PRMS      vlhkost 45-50%

Suché   - 1575 kWh/PRMS    vlhkost do 20%Dub (Quercus)

Dub je tvrdé dřevo s podobnou výhřevností jako buk, jádro kmene je tmavě hnědé, okraj tvoří světle hnědá běl. Borka je hnědá, hrubší a šupinatá. Toto dřevo má typickou vůni i barvu a vysokou odolnost proti vodě a vlhkosti. Vlastní obsah vody a objemová hmotnost se liší podle druhů i ročního období, u nás se vyskytuje dub letní i zimní, dub pýřitý, dub cer atd. Je vhodný pro dlouhodobé skladování, v prvním roce by mělo rozštípané dřevo zůstat volně na dešti pro vyplavení tříslovin, následně pak nejméně rok nebo dva v suchu pod střechou. Vyschnutím ztrácí o něco méně na objemu oproti dřevu bukovému.

Výhřevnost: 

Čerstvé - 730 kWh/PRMS     vlhkost 45-50%

Suché   - 1490 kWh/PRMS   vlhkost do 20%Habr (Carpinus)

Habr má krásné bílé dřevo, někdy zvané železné dřevo. Nejvyšší hustota a hmotnost jej činí nejvýhřevnějším dřevem na topení. Habr vydá nejvíce tepla a vydrží hořet po nejdelší dobu, déle než ostatní dostupné dřeviny. Kůra je tenká, šedozelené i šedočerné barvy. Naštípané dřevo je vhodné chránit před deštěm. Vysychá delší dobu než dřevo bukové.

Výhřevnost: 

Čerstvé - 825 kWh/PRMS     vlhkost 45-50%

Suché   - 1650 kWh/PRMS   vlhkost do 20%Jasan ztepilý (Fraxinus excelsior)

Jasan patří mezi nejvhodnější druhy dřeva pro topení v kamnech a krbu. Rychle vysychá, lehce se zapaluje a oheň z něho je živý se silně zářivými plameny. Po rozřezání a naštípání je třeba kulatinu ihned uskladnit na krytém místě, neboť velmi rychle zahnívá a výhřevnost se ztrácí.

Výhřevnost: 

Čerstvé - 730 kWh/PRMS     vlhkost 45-50%

Suché   - 1490 kWh/PRMS   vlhkost  do  20%Dřevo je možné si vybrat a osobně vyzvednout v Ústí nad Labem v areálu skladu v Olšinkách.

Zavážíme také okresy:

Česká Lípa, Děčín, Louny, Lovosice, Teplice, Ústí nad Labem a další, viz karta DOPRAVA