601 362 854

Vám přináší firma REXWOOD s.r.o.

O peletách

Účinnost a ekologie na prvním místě

Dřevěné pelety jsou jedno z nejperspektivnějších paliv pro domácnost, výhřevností se řadí mezi černé a hnědé uhlí, svou vyšší účinností spalování však pelety nechávají některé druhy uhlí daleko za zády (uhlí 30% pevného odpadu, pelety 0,7% pevného odpadu)! Jsou čistě ekologickým topivem, protože se vyrábějí z odpadních zbytků po dřevní výrobě, stlačením dřevního prachu, drtě a pilin. Tím se pelety stávají maximálně ohleduplnými vůči životnímu prostředí - neobsahují žádná chemická pojiva a jiné znečišťující látky a při spalování se do ovzduší uvolní jen takové množství oxidu uhličitého, které bylo do původní rostliny z ovzduší v průběhu procesu fotosyntézy zachyceno.

V našem e-Shopu můžete zakoupit dva typy pelet – Sublima a MultiBio. pelety obsahují vlhkost do 10% a jejich skutečná výhřevnost překračuje hodnotu 16,5 MJ/kg. Pelety Sublima mohou dosáhnout hodnot až 19 MJ/kg a splňují normu EN 14961-2 certifikace EN plus, pelety Multibio dokonce splňují i normu ČSN EN 14961-1.

Výhody pelet

Pelety se lisují do tvaru válečků o různých velikostech, v průměru od 6 – 25 mm a délce až do 50 mm. Díky technologii výroby obsahují minimální podíl vody a popele, hoří proto velmi dlouho. Hlavní výhodou pelet je jejich snadná manipulace a skladnost, pelety si vystačí s mnohem menšími skladovacími prostory.

Ani korunu nazmar!

Popel ze spálených pelet můžete využít jako čisté přírodní zahradní hnojivo! Ani koruna utracená za Vaše teplo domova nepřijde nazmar. Popel vzniklý při spalování obsahuje až 30% vápníku, 10% draslíku, 5% hořčíku a 3% fosforu. Většina těchto živin se do dřeva dostala z půdy v průběhu růstu stromu, a tak se nyní po jeho spálení může přirozeně vrátit zpět.