601 362 854

Vám přináší firma REXWOOD s.r.o.

O Nás

Naše společnost se zabývá prodejem palivového dřeva od roku 2014,mezi naše základní činosti patří: dlouhodobé skladování,zpracování,sušení a doprva palivového dřeva. Disponujeme mechanizací pro manipulaci s dřevěnou kulatinou,procesorem na štípání palivového dřeva.

Dřevo nakupujeme od lesnických společností,kteří vlastní certifikaci PEFC,což je certifikace lesů v lesním hospodářství směřujícím k dosažení trvale udržitelného hospodaření v lesích v České republice a zároveň usiluje o zlepšení všech funkcí lesů ve prospěch životního prostředí člověka. Více na www.pefc.cz


Neděláme příměsi z málo výhřevného dřeva

Pokud děláme směs na přání zákazníka, je vždy jasné z jakých dřevin je. Zásadně nepřidáváme příměsi. Např. přidáním topolu nebo olše, které mají menší výhřevnost o 45% znamená, že musíte spálit více dřeva. Lákavá cena se nakonec prodraží. Navíc je prakticky nemožné zkontrolovat, kolik příměsi v prodaném množství ve skutečnosti je.


Prokázaný původ

U nového dodavatele sami jedeme na nakládku palivového dřeva, ke všem nákupům požadujeme doklady. Zásadně nereagujeme na nabídky typu "kubík za tři sta bez papírů", neboť se velmi pravděpodobně jedná o krádeže v lesích, kdy si náklaďák nebo dodávka zajede do lesa pro již nachystané dřevo určené pro výrobu, nebo dokonce pokácí celé stromy.


Mnozí o vlhkosti dřeva jen mlží, my ji měříme

U nás vždy víte, na čem jste. Při dodávce vlhkost vždy změříme a budete-li si to přát, změříme Vám také stávající zásoby. Pokud topíte nedostatečně dosušeným dřevem, proděláte hned několikrát. Tepelná energie je spotřebována na odpaření vody a musíte přiložit "dvě polínka místo jednoho". Navíc snižujete účinnost a životnost krbu, kamen a komínů, protože se zanáší dehtem.


Poděkování

Při tvorbě webu jsme využívali také informace od dalších propagátorů topení suchým dřevem, proto děkujeme panu Karlu Hruškovi BSP holding s.r.o. a Janu Lerchemu www.drvostep.eu.Reference

Marie Jaremová

Dobrý den,
dnes mi bylo dovezeno dřevo od Vás. Dřevo přivezl řidič pan Schmidt, přejímala dcera a okamžitě mi volala, ať napíšu pochvalu, jak byl milý, vstřícný ochotný, prostě nej. Ještě jednou chválím, musím napsat, že i jednání a vstřícnost Vás všech byla velmi příjemná. Všude Vám budu dělat pozitivní reklamu. Ještě jednou vřelé díky.

Jan Sláma, předseda představenstva společnosti NYYLO a.s., www.nyylo.cz